Renovasy Blog

Grubumuza üye olarak kampanya, indirim ve fırsatlarımızdan herkesten önce haberdar olabilirsiniz.
Sorry, there was a problem loading your MailChimp details. Please navigate to Settings and click MailChimp Setup to try again.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut sed justo luctus, suscipit justo sed.

Öncesi
Öncesi
Öncesi
6 Hafta Sonrası

Esnekliğini ve bütünlüğünü koruyan cildin sırrı nemdir. Neme doymuş sağlıklı bir ciltte, su oranı %10’un üzerinde olmalıdır. Sağlıklı cilt, deri üzerinden gerçekleşen su kaybını dengeler.

Cildimizdeki su miktarı azaldıkça, vücut nem kaybeder. Bunun, hem içsel hem de dışsal olmak üzere, pek çok nedeni vardır. Hava şartları, klima, ilaç kullanımı dışsal nedenlerin başlıcalarıdır. Yaşlanma ise, nem kaybına neden olan en önemli içsel nedendir.

Cilt nemsiz kalırsa ne olur?

Cilt nemsiz kaldığında dayanıklılığı azalır ve çok çabuk yıpranır. Böylece ciltte ince çizgiler ve kırışıklıklar oluşur. Bununla birlikte aşırı kuruluk, pullanma, çatlak, enfeksiyon gibi cilt sorunları da ortaya çıkabilir.

Nemlendiriciler ne işe yarar?

Nemlendiriciler, cilt yüzeyinde, ince bir film tabaka oluşturarak, suyun buharlaşmasını engelleyen, içeriğindeki su tutucu ajanlar sayesinde cildin ideal nem seviyesine ulaşmasını sağlayan, krem, jel ya da emülsiyon yapıda ürünlerdir. Nemlendirici ve yumuşatıcı ürünler, kuru deri tedavisinde, normal derinin günlük bakımının sürdürülmesinde ve birçok deri hastalığının yan tedavisinde kullanılmakta ve giderek önem kazanmaktadır.

Nemlendiricilerin içerikleri de cildin nemlendirilmesi ve yapısının kuvvetlendirilmesi açısından büyük önem taşır. Bu sebeple nemlendirme için tercih edeceğiniz ürünlerin içeriğinde peptid bulunmasına özen göstermelisiniz. Bu ürünler hem cildi yoğun biçimde nemlendirerek kurumasına ve çevresel faktörlerden etkilenmesine karşı korur hem de anti-aging etki göstererek yaşlanma belirtilerine karşı cildi güçlendirir.

Nemsizlik ve kuruluk arasında ne fark vardır?

Nemsizlik her cilt tipinde meydana gelebilecek, geçici bir cilt problemidir. Su kaybı sonucu ortaya çıkar. Nemsizlik derecesine bağlı olarak, geçici pullanma ve gerilmeye neden olabilir.

Kuruluk ise genetik yapıya bağlı olarak meydana gelen, kalıcı bir cilt tipi özelliğidir. Lipit eksikliği sonucu ortaya çıkar. Sürekli pullanma ve gerilmeye neden olur. Ortak belirtileri cildin donuk görünmesi, cilt yüzeyinin sert olması ve gerilme hissinin yaşanmasıdır.

Yağlı bir ciltte kuruluk yaşanır mı?

Evet, yaşanabilir. Cilt tipinin kuru olması ile cildin kuru olması aynı şey değildir. Yağlı bir cilt nemsiz yani susuz kalması nedeniyle kuruluk yaşayabilir ve cilt yağlı olmasına karşın ciltte pullanmalar görülebilir.

Kuruluk erken yaşlanmaya sebep olur mu?

Uzun süreli cilt kuruluğu cildin erken yaşlanmasına sebep olabilir. Cilt nemini kaybederek zamanla ince çizgi ve kırışıklıklarla karşılaşmaya başlar. Bu sebeple tüm anti-aging ürünler derin nemlendirmeyi hedefler ve cildin nem miktarını arttırır.

Yoğun nemlendirme sağlayan anti-aging etkili Renovasy Dermokozmetik ürünlere ulaşmak için tıklayın >>>http://shop.optimusmedikal.com