Renovasy ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Grubumuza üye olarak kampanya, indirim ve fırsatlarımızdan herkesten önce haberdar olabilirsiniz.
Sorry, there was a problem loading your MailChimp details. Please navigate to Settings and click MailChimp Setup to try again.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut sed justo luctus, suscipit justo sed.

Öncesi
Öncesi
Öncesi
6 Hafta Sonrası
 • Renovasy markasını daha önce hiç duymamıştım. Renovasy markası yeni mi?

  Renovasy markası, 1877 yılında İtalya’da kurulmuş Parati Eczacılık tarafından uzun araştırmalar ve titiz çalışmalar sonucu geliştirilmiştir. Tüm ürünler merkezi Lentate sul Seveso’da bulunan Parati Laboratuarları’nda üretilmektedir. Parati ve Optimus Medikal & İlaç ekiplerinin bir araya gelmesiyle, oluşturulan Renovasy ürünleri, 2013  yılında piyasaya sunulmuştur.

 • Renovasy ürünlerini nereden alabilirim? Ürün satışı sadece internet üzerinden mi yapılıyor?

  Renovasy satışı sadece internet üzerinden yapılmamaktadır. Fakat sitemizden yapacağınız alışverişlerde özel kampanya ve avantajlardan yararlanmak mümkündür. Size en yakın Renovasy satış noktasını öğrenmek için iletişim numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.

 • Renovasy sistemini diğerlerinden farklı kılan nedir?

  Renovasy’i diğer ürünlerden farklı kılan en büyük özelliği içeriğinde bulunan büyüme faktörleridir. Renovasy içeriği sayesinde dokunun kendiliğinden yenilenmesini sağlayan farklı bir yaklaşım sunmaktadır.

 • Büyüme faktörü nedir? Cildimiz için neden faydalıdır?

  Büyüme Faktörleri, vücudun, cildin ve saçların yaşamlarını düzenleyen süreçleri kontrol etmektedir.
  Renovasy ürünlerinin içeriğinde bulunan Büyüme faktörleri;

  • hücresel sayı artışının yenilenmesi,
  • yeni kolajen ve elastin üretimi,
  • hücresel beslenmenin iyileştirilmesini
  • ultraviole radyasyon ve/veya hava kirliliği nedeniyle oluşan hücresel hasarın onarımını ve yenilenmesini sağlamaktadır.

  Büyüme faktörleri cildimiz için faydalıdır çünkü cilt hasarının engellemesinde ve cilt yenilenmesinde en önemli rolü oynar.

 • Büyüme faktörü nedir? Cildimiz için neden faydalıdır?

  Büyüme Faktörleri, vücudun, cildin ve saçların yaşamlarını düzenleyen süreçleri kontrol etmektedir.
  Renovasy ürünlerinin içeriğinde bulunan Büyüme faktörleri;

  • hücresel sayı artışının yenilenmesi,
  • yeni kolajen ve elastin üretimi,
  • hücresel beslenmenin iyileştirilmesini
  • ultraviole radyasyon ve/veya hava kirliliği nedeniyle oluşan hücresel hasarın onarımını ve yenilenmesini sağlamaktadır.

  Büyüme faktörleri cildimiz için faydalıdır çünkü cilt hasarının engellemesinde ve cilt yenilenmesinde en önemli rolü oynar.

 • Büyüme faktörü içeren ürünlerin düzenli kullanımı cilde ne gibi faydalar sağlar?

  Renovasy ürünlerinin içeriğinde bulunan ve hücre onarımı sağlayan Büyüme Faktörleri’nin düzenli kullanımı sayesinde; cilt esnekliği artar, yaşlanan ve bozulan cildin yapısı yeniden düzenlenir.

 • F.I.T Peel sadece doktorlar tarafından mı uygulanabilir?

  Renovasy F.I.T Peel içeriğinde bulunan asitler sebebiyle sadece profesyonel kullanım için uygundur. Uygulama sadece F.I.T Peel sertifikasına sahip bir uzman tarafından yapılabilir.

  F.I.T Peel sertifikasına için eğitim programımıza katılım sağlamak ve eğitimi başarıyla tamamlamak gereklidir.

 • F.I.T Peel ne kadar sıklıkla yaptırmam gerekir?

  Seans süresi, Renovasy F.I.T Peel uygulamasını yapacak olan uzmanın, kişinin cilt yapısına ve cilt sorununun derecesine bağlı olarak vereceği bir karardır. Şiddetli bir cilt problemli yaşamayan ciltler için protokol dahilinde önerilen seans süresi
  4-6 seanstır.

   

 • Renovasy ürünlerini kullanırken sonuçları görmek için ne kadar süre beklemeliyim?

  Bu durum kişinin cilt yapısı ve sorununa göre farklılık göstermektedir. Bazı kişilerde etki hemen farkedilirken bazısında ise bu süreç biraz daha yavaş ilerleyebilir. Cildin ileri seviyedeki sorunları (yaşlanma, akne, leke) varsa tedavinin Renovasy Biyodinamik Cilt Onarım Sistemi (bio-COS) ile desteklenmesi tavsiye edilir. Bu sayede iyileşme süreci hızlanacaktır.

 • Renovasy Cilt Bakım ve F.I.T Peel’ deki ürünleri birlikte kullanmak zorunda mıyım?

  Ürünlerin birlikte kullanımı zorunlu değildir fakat sağlıklı ve hızlı bir sonuç için komplike bir bakım öneriyoruz.

 • C Vitamini cildimiz için neden gereklidir?

  “C Vitamini” bir nevi gençlik vitamin olarak da bilinir. Hücre yenilenmesi ve cildin sıkılığını sağlayan kollajen dokunun üretimi C vitamini sayesinde gerçekleşir. Bu vitamin yaşlanma etkilerine karşı savaşır.
  Bunların yanı sıra C vitamin ile cilt parlaklığı ve elastikiyeti artar, güneşe bağlı lekeler ve yara izleri tedavi edilir. Renovasy C vitamininin cilde olan faydasını bildiği için; Vitamin C Power Touch ürününü üretmiştir.

 • Renovasy Vitamin C Power Touch neden farklıdır?

  Renovasy Vitamin C, yenilikçi bir nano-teknoloji ürünüdür. Diğer ürünlerde ancak sıvı halde muhafaza edilebilen C vitamini bu teknoloji sayesinde toz halindedir ve ciltle teması sırasında kreme dönüşür.
  Renovasy Vitamin C; kolajen sentezini, UVA ve UVB ışınlarından foto korumayı destekleyen, deri pigmentlerinin artışını ve çok çeşitli inflamatuar cilt hastalıklarının gelişimini azaltan yenilikçi bir formül sunar.
  Renovasy Vitamin C krem; hafif ve hızla emilen ve ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltır, cildi nemlendirir ve cildin gençleşmiş görünmesine yardımcı olur.

 • Renovasy Cleansing Gel’in içeriğinde sabun bulunmuyor. Peki temizleme için içeriğinde neler var?

  Renovasy Cleansing Gel’in özel temizleme formülünde; sabun içerikleri kesinlikle yer almaz.
  Bunun en önemli sebebi sabunun içerdiğinde bulunan yağ ve yağ asitlerinin cildin ph dengesini olumsuz yönde etkilemesidir.
  Bunun yanı sıra Renovasy’nin tüm ürünlerinde olduğu gibi Cleansing Gel’in de içeriğinde; Paraben, Sülfat, Sentetik Koku, Boya ve Hayvansal Katkı Maddesi de bulunmaz.
  Renovasy Cleansing Gel “Biopeptit” yoğunluklu bir temizleme sunar. Bu sayede cildinizi temizlemekle kalmaz cildinizin doğal asit örtüsünü koruyup, yeni hücre gelişimini de harekete geçirmiş olur.

 • Renovasy ürünleri güvenilir midir?

  Renovasy ürünleri yüksek kalite standartlarına uygun olarak, bioteknolojik metodlarla titizlikle geliştirilmiştir.
  Hakkımızda bölümünden üretim yeri, içerik ve ürün üzerinde yapılan testlerle ilgili ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

 • Renovasy ürünleri içinde hangisinin bana uygun olduğuna nasıl karar verebilirim?

  Renovasy sitemize kayıt olurken dolduracağınız bilgi formuyla size dönüş yapmamızı bekleyebilirsiniz. Cildiniz ve ürün seçiminiz ile ilgili tüm sorularınızı mesai saatleri içinde “Online” olarak yanıt verebilecek “Güzellik Uzmanlarımızdan” öğrenebilirsiniz.

 • Ürünler hayvanlar üzerinde test edilmiş midir?

  Üretilen Renovasy ürünlerinin değerlendirmesi için hiç bir şekilde laboratuar hayvanı yöntemine başvurmamaktadır.

 • Renovasy ürünlerini hamileyken yada emzirme döneminde kullanmaya devam edebilir miyim?

  Renovasy ürünlerinin hiçbirinde hamile yada emzirme döneminde olan bayanları endişeye düşürecek bir içerik bulunmamaktadır. Ama, belirli ürünlerin içerdiği aktifler; bazı hamile yada emzirme döneminde olan bayanların kullanmaktan sakındıgı ürünlerdir. Bu tarz endişenleri olan bayanların doktorlarına danışması tavsiye edilir.

 • Renovasy ürünleri erkeklerin kullanımı için de uygun mudur?

  Renovasy ürünleri hem bayan hem de erkeklerin kullanımı için uygundur.

 • Renovasy sitesine üye olduğumda ne gibi avantajlar elde edeceğim?

  Bu sayede özel kampanya ve indirim dönemlerimizden herkesten önce haberdar olabilir, size özel kart sistemimiz olan RENOVASY BONUS KART ile toplayacağınız puanlarla bir sonraki alışverişleriniz için indirim şansı yakalayabilirsiniz.

 • Renovasy ürünlerinin yetkili satış noktası dışında satışına rastlarsam ne yapabilirim?

  Bu tarz şüphelerinizin olduğu hiç bir noktadan ürün satın almamanızı ve Renovasy iletişim sayfamız aracılığıyla bizi konuyla ilgili bilgilendirmenizi önemle rica ederiz.